З полону РФ повернулася військова, яка стала вдовою за три дні після одруження на "Азовсталі" (фото)
Валерія Карпіленко провела в полоні росіян майже 11 місяців після того, як її коханий загинув під час штурму заводу в Маріуполі

З полону РФ повернулася Валерія Карпіленко
Фото: соцмережі, скриншот. Колаж: Pro Ukraine
Відбувся черговий великий обмін полоненими між Україною та Росією. З полону окупантів вдалося повернути 100 українців – військових, моряків, прикордонників та нацгвардійців.
Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак в Telegram.
За його словами, це був непростий обмін. Серед звільнених з полону є оборонці Маріуполя, "Азовсталі", Гостомеля.
"Деякі люди отримали серйозні поранення, мають захворювання. Зробимо все необхідне, щоб кожен з них отримав всю необхідну допомогу", – зазначив Єрмак.

Він додав, що для Офісу президента Володимира Зеленського одним із пріорітетних питань залишається повернення з російського полону усіх українців.
"Особливо радий повідомити чудову новину про обмін родичам звільнених з полону людей. Вони довго чекали своїх чоловіків, жінок, батьків вдома. Очікування – це завжди дуже складний та нервовий процес", – написав Єрмак.
Захисницю "Азовсталі" Валерію Карпіленко звільнили з полону
На відео, оприлюдненому головою ОП, можна побачити, що вдалося повернути українських захисниць. Серед них – військовослужбовиця Валерія Карпіленко ("Нава").

Історію жінки розповідали в українських ЗМІ у травні минулого року. Під час штурму "Азовсталі" вона втратила коханого – військового на ім'я Андрій з позивним "Борода".
Це сталося за три дні після їхнього весілля у підвалі оточеного росіянами заводу "Азовсталь". Наречені побралися 5 травня – у день створення Окремого загону спеціального призначення "Азов". У присутності побратимів Андрій та Валерія обмінялися імпровізованими обручками із фольги.


В травні оборониця Маріуполя разом з іншими захисниками потрапила в полон.
Скількох українців вдалося повернути додому з початку війни
Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов наприкінці березня повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року з російського полону вдалося повернути додому 1 993 українця.
Серед них переважно оборонці українських міст та військовослужбовці. Близько 200 людей були важко поранені. Однак відомо, що серед звільнених з полону росіян були і цивільні українці.
Раніше ми писали про те, як підтримати тих, хто пережив окупацію. Також ми розповідали, як впоратися з тим, що коханий перебуває в "гарячих точках".
Сподобалась стаття?