Росіяни в ООН поскаржились, що Україна збиває їхні ракети – що їм відповіли
РФ в Радбезі ООН намагалася переконати цивілізований світ в тому, що Україна не має права отримувати зброю від партнерів

Радбез ООН провів засідання, скликане Росією
Фото: сайт Радбезу ООН, Міноборони РФ. Колаж: Pro Ukraine
Росія ввечері 18 травня скликала засідання Ради безпеки ООН, щоб поскаржитися на Україну. Зокрема Київ звинуватили в тому, що українські військові збивають російські ракети. Останнім часом воєнні злочинці запускають ракети по мирних містах України ледь не щоночі.
Про ініціативу Росії повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця у Twitter.
Засідання, яке скликала Росія, було присвячене постачанню Україні західної зброї. Країна-терорист ініціювала проведення засідання через те, що в ніч на 16 травня над Києвом збили шість їхніх гіперзвукових ракет "Кинджал" за допомогою американських ЗРК Patriot.
"Лавровці зажадали скликання Радбезу ООН поскиглити про те, що їхні вундревафлі збиваються щоночі в небі над Україною, "винахідники-зрадники" яких вже на нарах. Хоча судячи з успіхів лавровців, там вже мали бути вони самі", – написав Кислиця.

Як відреагували в ООН
Заступник високого керівника ООН з питань роззброєння Адедеджі Ебо зауважив, що інформація про поставки озброєння Україні доступна у відкритих джерелах. Водночас збройні сили РФ також одержують озброєння з-за кордону, зокрема й артилерійські ракетні системи.
При цьому постпред Франції при ООН Ніколя де Рів'єр додав, що Росія намагається купувати зброю нелегально та приховувати від світу інформацію про це.
"Росія прагне придбати її нелегально, аби поповнити свої скорочувані запаси, купуючи безпілотники в Ірану, а також ракети й боєприпаси у Північній Кореї", – сказав Де Рів'єр.
Він також зауважив, що не розуміє, чого Росія хоче домогтися. На його думку, поставки зброї Україні не припинять, адже тоді Кремль зможе здобути перемогу в Україні, нав'язати світові свою волю та навіть розпочати новий конфлікт. А це суперечить принципам ООН.
Постпред Франції при ООН також зауважив, що Росія вже уп'яте скликає засідання Ради Безпеки ООН, присвячене постачанню зброї в Україну, але "повторення цієї вправи до нудоти все одно не перетворить паралельну реальність у дійсність".
Росіянам також нагадали, що з початку повномасштабної війни в Україні ООН зафіксувало 23 821 жертву серед цивільного населення, серед них:
- 8 836 убитих;
- 14 985 поранених.
При цьому фактичні цифри, можуть бути значно вищими. Також Росії в ООН нагадали, що розв'язана ними війна в Україні призвела до руйнування об'єктів інфраструктури, житлових будинків, шкіл, доріг та мостів, електростанцій.
Що відомо про збиття "Кинджалів" над Києвом
В ніч на 16 травня росіяни здійснили новий масований ракетний обстріл Києва. Ракети атакували столицю одночасно із кількох напрямків і з максимально коротким проміжком часу. Кияни надовго запам'ятають цю ніч, адже тоді в столиці було дуже гучно.
Пізніше в Повітряних силах заявили, що з 18 випущених ракет було шість "Кинджалів". Згодом стало відомо, що їх збивали за допомогою американських Patriot.
Міністр оборони Олексій Резніков нещодавно підрахував, що на озброєнні росіян залишилося 73 "Кинджали" після того, як 7 ракет вони безрезультатно випустили по Україні.
Раніше ми писали про те, що Генасамблея ООН підтримала "українську формулу миру". Також ми розповідали про те, як Україна, бувши республікою СРСР, стала співзасновницею ООН.
Сподобалась стаття?