Новини Війна Персони Культура Туризм Події Суспільство Спорт

Якщо сімейний лікар у відпустці: як українцям отримати медичну допомогу

Українцям роз'яснили, куди слід звертатися у разі тимчасової відсутності сімейного лікаря

Фото: УНІАН, МОЗ. Колаж: Pro Ukraine

У МОЗ попередили, що робити, коли сімейний лікар у відпустці

Фото: УНІАН, МОЗ. Колаж: Pro Ukraine

Українці мають право отримати медичну допомогу, навіть якщо сімейний лікар перебуває у відпустці. Допомогу у такому випадку має надати лікар, який перебуває на тимчасовій заміні. Його має завчасно призначити керівництво медзакладу.

Про це повідомили у пресслужбі МОЗ.

Якщо сімейний лікар тимчасово відсутній на робочому місці через лікарняний чи відпустку, пацієнтів мають обов'язково попередити. Це потрібно, щоб пацієнти могли спланувати наступний візит. Робити це можуть в один із кількох способів:

  • повідомленням, яке розміщене безпосередньо в лікарні;
  • повідомленням на вебсторінці закладу;
  • пацієнтів, які вже записані на прийом, можуть поінформувати індивідуально.

Які послуги можна отримати, якщо сімейний лікар у відпустці

Лікар на тимчасовій заміні може надавати всі послуги, що входять до пакета первинної медичної допомоги, зокрема:

  • здійснювати огляд;
  • проводити консультацію;
  • виписувати електронне направлення на потрібні аналізи чи обстеження;
  • сформувати в електронній системі охорони здоров’я медичний висновок про тимчасову непрацездатність.

Як отримати рецепт на ліки

Якщо в пацієнта є план лікування, то виписати йому електронний рецепт на "доступні ліки" може той лікар, який тимчасово замінює сімейного. Такі призначення відбуваються згідно з планом, який створив особистий лікар.

Якщо пацієнт все ж вирішив звернутися до іншого медзакладу для того, щоб створити новий е-рецепт на "доступні ліки", лікар цього закладу надішле запит на доступ до плану лікування. У такому разі пацієнт отримає смс з кодом підтвердження доступу та має повідомити його лікарю. Так лікар у межах цього плану лікування може виписувати електронні рецепти та направлення.

ВООЗ ухвалила важливе рішення щодо коронавіруса

На початку травня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про скасування статусу пандемії для коронавірусної інфекції COVID-19.

Водночас гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус попередив, що COVID-19 не перестав бути глобальною загрозою для здоров'я і забирає життя людей кожні три хвилини. Тому уряди країн застерегли від того, щоб послаблювати коронавірусні обмеження.

Як відомо, в Україні діє карантин через коронавірус. Однак в МОЗ нещодавно заявляли, що працюють над тим, щоб його скасувати.

Раніше ми писали про те, що в Україні змінилися умови продажу ліків. Також ми розповідали, що в Україні почали тестувати нововведення для ВЛК.

Pro Ukraine в Telegram Pro Гроші в Instagram

Стрічка новин

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.