Новини Війна Персони Культура Туризм Події Суспільство Спорт

Воєнний стан в Україні: для військових можуть запровадити важливі зміни

Військові, які були позбавлені звання, за певних умов, зможуть поновитися у колишньому званні

Фото: Unsplash. Колаж: Pro Ukraine

В разі скасування стягнення можна буде поновити військове звання

Фото: Unsplash. Колаж: Pro Ukraine

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт № 9316. Документ передбачає, що військові, які були позбавлені звання, можуть його поновити.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Що пропонується змінити

За словами нардепа, під час дії воєнного стану офіцери, які були позбавлені військового звання у дисциплінарному порядку, поновлюються в колишньому військовому званні незалежно від:

  • штатної посади, яку вони займають за умови позитивної атестації;
  • наказів начальників у підпорядкування яких вони проходять військову службу.

У разі відсутності такої посадової особи наказ видається особою, яка має право видавати накази по особовому складу.

До поновлення офіцера в колишньому військовому званні та присвоєння йому чергового звання повторне позбавлення військового звання не допускається.

Особа, поновлена у військовому званні, користується правами та пільгами, встановленими законодавством, відповідно до поновленого військового звання.

Подання необхідних документів здійснюється в установленому порядку.

У пояснювальній записці йдеться про те, що основною метою законопроєкту є поновлення у званні військових, яких раніше позбавили військового звання у дисциплінарному порядку.

Поновлення може відбуватися завдяки зразковому виконанню службових обов’язків та бойових завдань. На думку депутатів, це необхідно зробити, щоб використовувати професійні та організаторські здібності таких осіб під час дій воєнного стану.

Кого в Україні призивають першочергово

Начальник Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) полковник Олег Гончарук розповідав, що Збройні сили України потребують чоловіків не лише з військовим досвідом, а й навичками у цивільних професіях.

Гончарук пояснив, що часто військова служба пов’язана з цивільною професією особи. Наприклад, водії вантажівок чи легкових авто з досвідом понад п'ять років, швидко навчаються та можуть застосувати свої навички безпосередньо у війську.

Також Гончарук додав, що українська армія зараз потребує чоловіків з вищою освітою та знанням іноземних мов.

За словами представника ТЦК та СП зараз в Україну надходить багато іноземної техніки. Тому є багато технічної документації, яка потребує перекладу. Також часто приїжджають іноземні делегації, тож ЗСУ потребують фахівців-перекладачів.

За словами Гончарук, на фронті також потрібні оператори, які можуть опанувати не лише цивільні квадрокоптери, але і сучасні військові безпілотники.

Раніше проєкт Pro Ukraine писав, що означають категорії у "білому" квитку. Також ми розповідали, за яких умов чоловіки можут втратити право на відстрочку.

Pro Ukraine в Telegram Pro Гроші в Instagram

Стрічка новин

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.