Новини Війна Персони Культура Туризм Події Суспільство Спорт

Влітку можуть мобілізувати ще одну категорію чоловіків – кого це стосується

Цього літа лави Збройних сил України можуть поповнити ще одна категорія військовозобов'язаних

Фото: Генштаб ЗСУ, УНІАН. Колаж: Pro Ukraine

Кого влітку можуть мобілізувати

Фото: Генштаб ЗСУ, УНІАН. Колаж: Pro Ukraine

В Україні під час мобілізації певні категорії осіб мають право на відстрочку, зокрема, учнів ВНЗ. Однак є винятки, коли студенти можуть поповнити ряди ЗСУ.

Про це говориться в статті 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Коли можуть мобілізувати студентів

В українському законодавстві студентам передбачена відстрочка від призову армію лише під час навчання. Тобто військовозобов'язані, які навчаються на очній або дуальній формі, не можуть бути мобілізовані протягом часу, коли вони перебувають у відповідному статусі.

Чоловік має носити з собою документ, який підтверджує, що він є аспірантом, студентом або докторантом денної та дуальної форми навчання.

Після отримання дипломів чоловіків можуть призвати до армії. Проте це не єдине виключення, коли можуть мобілізувати студентів.

Військовозобов'язаних, які здобувають освіту у ВНЗ, можуть вручити повістку у так званий "проміжний час", наприклад:

  • коли українець стає абітурієнтом та лише подає документи до вищого навчального закладу;
  • після завершення здобуття освіті бакалавра та вступає до магістратури;
  • після закінчення ЗВО до аспірантури;
  • перед вступом на докторантуру.

Як правило, наказ про зарахування в університет набуває чинності на початку вересня. Тому фактично від початку липня до початку вересня військовозобов'язаний не має право на відстрочення від проходження служби в армії.

Ще однією підставою вручення повістки студентові є відрахування з навчального закладу. Право на відстрочення буде діяти поки не буде наказу про виключення військовозобов'язаного з ВНЗ.

Чи можуть студенту відмовити у відстрочці

Юрист Владислав Юрчак розповів, що студентам можуть відмовити у відстрочці та вручити повістку. В тому випадку, якщо це сталося з незрозумілих причин, то таке рішення необхідно одразу оскаржити.

Студенту потрібно звернутися до вищого рівня ТЦК та СП, зокрема до обласного чи Києва. Фахівець додав, що чоловіку потрібно чітко відстоювати свою позицію, бо після мобілізації буде важко звільнитися від армії.

Раніше ми писали, чи будуть влітку роздавати повістки на пляжах. Також ми повідомляли, яку категорію українців можуть призвати до армії вже в цього літа.

Pro Ukraine в Telegram Pro Гроші в Instagram

Стрічка новин

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.