Новини Війна Персони Культура Туризм Події Суспільство Спорт

Щодо завдань на НМТ-2023 зробили важливе уточнення – що треба знати учасникам

В Українському центрі оцінювання якості освіти роз'яснили особливості завдань мультитесту

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Ukraine

Завдання НМТ кожного тестового дня будуть унікальними

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Ukraine

У червні випускники шкіл будуть складати національний мультипредметний тест (НМТ), на підставі якого вступатимуть до вузів. При цьому завдання НМТ, які будуть у різні тестові дні, повторюватися не будуть.

Про це в коментарі Освіта.ua сказала директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Вона пояснила, що фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували базу тестових завдань, яка містить достатню кількість унікальних завдань.

"УЦОЯО розробив достатню кількість унікальних форм для кожної зміни національного мультипредметного тесту", – пояснила Вакуленко.

Крім того, вона наголосила, що усі завдання НМТ будуть відповідати вимогам програм Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), які раніше були затверджені Міністерством освіти і науки.

Цьогорічні випускники шкіл будуть складати НМТ у період з 5 до 23 червня. При цьому запрошення учасникам надійдуть 25–26 травня.

Які іспити складатимуть 11-класники

Вже 30 травня в більшості шкіл України пролунає останній дзвінок. Після цього одинадцятикласники будуть другий рік поспіль складати так зване "спрощене ЗНО" – національний мультипредметний тест (НМТ).

НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків:

  • українська мова;
  • математика;
  • предмет на вибір (історія України, біологія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, французька, німецька, іспанська).

На виконання тесту буде відведено 180 хвилин. Учасник тестування самостійно розподілятиме час між предметними блоками.

Результати цього тесту не йтимуть в атестат. Однак для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей) та молодшого бакалавра у 2023 році будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).

Вступ на підставі НМТ не відбуватиметься лише для мистецьких та спортивних спеціальностей, адже для них потрібно здавати творчий конкурс.

Раніше ми розповідали, як проходитиме НМТ у 2023 році. Також ми писали про те, коли будуть святкувати останній дзвоник в Україні та у якому форматі.

Pro Ukraine в Telegram Pro Гроші в Instagram

Стрічка новин

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.