Новини Війна Персони Культура Туризм Події Суспільство Спорт

Мобілізація студентів – що робити в разі відмови у відстрочці

Юрист також розповів, які документи необхідно студенту принести до територіального центру комплектування

Фото: Pixabay, УНІАН. Колаж: Pro Ukraine

Українським студентам в деяких випадках можуть не дати відстрочку від мобілізації

Фото: Pixabay, УНІАН. Колаж: Pro Ukraine

В Україні під час загальної мобілізації на військову службу можуть призвати чоловіків віком від 18 до 60 років. При цьому деякі категорії громадян мають право на відстрочку, зокрема, студенти.

Юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак в інтерв'ю "24 Каналу" розповів, що робити студентам, якщо їм видали повістку.

Зміст
1.Студенту прийшла повістка: що робити
2.Які документи потрібні студенту для отримання відстрочки
3.Що робити студенту, якщо відмовили у відстрочці

Студенту прийшла повістка: що робити

Фахівець розповів, що студенту може прийти повістка. Її не варто ігнорувати та необхідно прибути до територіального центру комплектування.

З собою студенту потрібно взяти довідку про зарахування до вищого навчального закладу та заяву про надання відстрочки. Натомість ТЦК та СП повинні офіційно надати відстрочку та зробити відповідну відмітку у військово-обліковому документі.

Які документи потрібні студенту для отримання відстрочки

Щоб отримати відстрочку, студенту потрібно відвідати територіальний центр комплектування та соціальної підтримки з наступними документами:

  • паспорт;
  • довідка про зарахування на денну форму навчання;
  • студентський квиток;
  • військовий квиток.

В тому разі, якщо військовозобов'язана особа навчається у приватному навчальному закладі, вона може ще взяти документи на підтвердження акредитації закладу освіти.

Що робити студенту, якщо відмовили у відстрочці

За словами Юрчака, якщо студенту з незрозумілих причин відмовили у наданні відстрочки та вручили повістку для приєднання до військової частини, то йому необхідно одразу поскаржитися до ТЦК та СП вищого рівня, зокрема до обласного чи Києва.

Юрист додав, що студентам потрібно чітко відстоювати свою позицію. Адже після мобілізації буде майже неможливо звільнитися від армії.

"З приводу гарячої лінії Міноборони, то тут, на жаль, склалася ситуація "люди бідкаються, влада розводить руками", тому розраховувати на гарячу лінію особливо не варто", – додав Юрчак.

Також юрист зазначив, що нормально, якщо студента направлять на медичний огляд.

Раніше ми повідомляли, що означають категорії у "білому квитку". Також ми писали, чи можуть призвати чоловіків із двома паспортами.

Pro Ukraine в Telegram Pro Гроші в Instagram

Стрічка новин

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.