Новини Війна Персони Культура Туризм Події Суспільство Спорт

Чотири категорії українців мають пріоритет – хто отримає посади на деокупованих територій

В Кабінеті міністрів підтримали постанову, яка дасть старт створенню спеціального резерву чиновників

Фото: УНІАН, Урядовий портал. Колаж: Pro Ukraine

Уряд готує кадрові резерви для деокупованих територій

Фото: УНІАН, Урядовий портал. Колаж: Pro Ukraine

Кабінет міністрів України схвалив механізм, за яким будуть формувати резерв працівників для роботи на деокупованих територіях. Майбутні посадовці пройдуть відбір найближчим часом, але почнуть роботу вже після звільнення захоплених росіянами територій.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Кабмін підтримав постанову "Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України". Завдяки цьому нововведенню уряд хоче забезпечити кадрами військові адміністрації й інші державні органи на звільнених територіях.

Хто зможе отримати поcади на деокупованих територіях

В уряді роз'яснили, люди, які хочуть працювати на деокупованих територіях, можуть отримати посади у наступний спосіб. Спочатку потрібно заповнювнити електронну анкету. Далі НАДС розглядатиме заповнені анкети та перевірятиме професійну підготовку кандидатів.

Пріоритетне право на призначення на посади отримають:

  • ветерани війни;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • особи, які раніше займали ці посади;
  • особи, які мають досвід роботи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Крім того, буде проводитись професійне навчання осіб, зарахованих до резерву.

"Такий принцип формування резерву відновлення дасть змогу у найкоротші строки після звільнення відновити роботу державних органів на деокупованих територіях та забезпечити їх прискорену реінтеграцію", – пояснили у Мінреінтеграції.

Для чого готувати спеціальні кадри для деокупації

Віцепрем'єрка Ірина Верещук раніше пояснювала, що це необіхно робити, адже росіяни прибрали українців та усіх, хто хоч якось підтримував Україну, з усіх сфер. На посадах при владі, у школах, різних установах та компаніях працюють росіяни та колаборанти. Саме через них Росія намагається укріпити свою владу та поширити вплив і пропаганду. Ці дії окупантів ускладнили для України процес звільнення своїх територій та повернення земель.

Саме тому, за словами Верещук, українська влада працює над тим, щоб після деокупації своїх територій признасити на керівні посади на місцях людей, які протягом останніх 8 років не піддавалися пропаганді. Спеціально підготовлені посадовці зможуть повернути місцевих жителів в український контекст і простір.

Раніше ми писали про те, що секретар РНБО Олексій Данілов описав ключові кроки по звільненню півострова. Також нагадаємо, що в ОП пояснили, чим закінчиться деокупація Криму для РФ.

Pro Ukraine в Telegram Pro Гроші в Instagram

Стрічка новин

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.