Новини Війна Персони Культура Туризм Події Суспільство Спорт

Занадто високі ставки для України: хто йде на вибори в США і чого чекати Києву

Разом з політичним експертом пояснюємо, що відомо про кандидатів в президенти США та як вибори можуть вплинути на Україну

Фото: Офіс президента, Білий дім, Wikipedia. Колаж: Pro Ukraine

Вибори в США відбудуться вже наступного року

Фото: Офіс президента, Білий дім, Wikipedia. Колаж: Pro Ukraine

Вже у 2024 році у США відбудуться вибори президента. Через війну в Україні це питання для Києва актуальне як ніколи, адже Вашингтон підтримує українську владу у протистоянні агресії РФ. Попри це очевидно, що в США найближчим часом будуть більше реагувати на внутрішні суспільні запити.

Сайт Pro Ukraine розповідає, що означатимуть для України вибори в США та до чого слід бути готовими.

Зміст
1.Коли вибори в США та хто буде балотуватися
2.Чи послаблять США підтримку України через початок виборчої кампанії
3.Що буде, якщо переможе Джо Байден
4.Яка позиція у Трампа щодо війни в Україні
5.Що буде, якщо переможе Дональд Трамп
6.До чого готуватися Україні вже найближчим часом через вибори в США

Коли вибори в США та хто буде балотуватися

Коли вибори в США та хто буде балотуватися

Американці обиратимуть наступного президента 5 листопада 2024 року. Це будуть вже 60-ті вибори президента США.

Про наміри балотуватися вже офіційно заявили п'ять кандидатів.

Кандидати в президенти США у 2024 році
1
Джо Байден – чинний президент США Джо Байден – чинний президент США
2
Дональд Трамп – експрезидент США (2017 – 2021 роки) Дональд Трамп – експрезидент США (2017 – 2021 роки)
3
Меріенн Вільямсон – письменниця та активістка Меріенн Вільямсон – письменниця та активістка
4
Ніккі Гейлі – колишня постійна представниця США при ООН Ніккі Гейлі – колишня постійна представниця США при ООН
5
Вівек Рамасвамі – підприємець та консервативний політичний активіст Вівек Рамасвамі – підприємець та консервативний політичний активіст

Політичний аналітик Ярослав Макітра вважає, якщо б вибори проводилися зараз, то перемогу здобув би Джо Байден. В коментарі Pro Ukraine він пояснив, які шанси на перемогу в інших кандидатів.

Очевидно, у демократів праймеріз не проводитиметься. Це у випадку, якщо Байдена таки не відмовиться від виборів. Згідно опитувань, серед республіканців найкращі шанси перемогти відбір у Трампа. Поки всі інші озвучені кандидатури не можуть скласти належної конкуренції. На самих виборах станом на зараз переміг би Байден. Трамп не критично але відстає.
Ярослав Макітра

Ярослав Макітра

Політичний аналітик

На думку експерта, сплутати карти екс-президенту Дональду Трампу та приєднатися до передвиборчої гонки теоретично може Ілон Маск. Однак за умови, якщо він наважиться йти в політику.

Чи послаблять США підтримку України через початок виборчої кампанії

Чи послаблять США підтримку України через початок виборчої кампанії

Ярослав Макітра пояснив, що виборча кампанія в США впливатиме на ухвалення усіх рішень адміністрації Байдена.

Потрібно буде більш чутливіше реагувати на суспільні запити. А самі суспільні запити американців можуть видозмінюватися. Багато залежатиме від економічної ситуації, наявності фінансів на підтримку України, протидії політичних опонентів та і самого перебігу війни в Україні.

Експерт зауважив, що у найближчому майбутньому адміністрації Байдена може стати складніше домогтися значних сум для фінансової підтримки України з бюджету на 2024 рік.

Але це лише обриси, що вимальовуються, а в розвитку ситуація може виявитися і не такою вже критичною для нас. Бо є рішення ухвалене підтримувати Україну. Питання лише в спроможності.

Що буде, якщо переможе Джо Байден

Що буде, якщо переможе Джо Байден

Президент США Джо Байден відкрито підтримував Україну з початку повномасштабного вторгнення РФ. Він двічі особисто зустрічався з президентом Володимиром Зеленським – у Вашингтоні у грудні 2022 року та в Києві у лютому 2023 року.

Джо Байден та Володимир Зеленський у Києві 20 лютого 2023 року
Джо Байден та Володимир Зеленський у Києві 20 лютого 2023 року
Фото: Офіс президента

Адміністрація Байдена постійно підтримує контакт з Банковою, а також із союзниками, які допомагають Україні зброєю та фінансово.

"Це дуже тривалий процес. І Україна далі бореться проти цієї довготривалої навали війни. Це може тривати довго, і багато ще буде трагедій. Наші партнери, наші союзники, Сполучені Штати підтримуватимуть Україну в їхній боротьбі за свою незалежність", – сказав Джо Байден під час візиту у Польщу у лютому цього року.

Ярослав Макітра пояснив, що у випадку перемоги Байдена на виборах в США політика Вашингтона щодо України наврядчи зазнає змін. На думку експерта, це можливо лише в частині об’єктивної нестачі ресурсів для підтримки чи зміни ситуації на фронті.

Діюча адміністрація дуже багато поставила на покарання Росії за агресію і відповідно підтримку України. Політика суттєвих змін не зазнає в питаннях підтримки. Можуть бути ньюанси щодо варіантів завершення війни тощо, але це уже формат відносин з українською владою і реакція на обставини, що матимуть місце.
Ярослав Макітра

Ярослав Макітра

Політичний аналітик

Як відомо, зараз Байдену 80 років, і він уже найстарший глава держави в історії США. Попри це політик збирається позмагатися за другий президентський термін.

Яка позиція у Трампа щодо війни в Україні

Яка позиція у Трампа щодо війни в Україні

Експрезиден відкрито звинувачує адміністрацію Джо Байдена в тому, що США не намагаються вести переговори з російським диктатором Володимиром Путіним.

"У мене буде врегулювання впродовж 24 годин. Стоячи перед вами сьогодні, я – єдиний кандидат, який може дати таку обіцянку. Я стану на заваді Третій світовій війні, до якої ми наближаємось", – заявив Трамп.

Водночас, Трамп відмовляється прямо сказати, на чиєму він боці у війні України та Росії. А Путіна називає "розумним хлопцем", який всього на всього "зробив помилку".

У свою чергу Зеленський заявляв, що сподівається на перемогу у війні з Росією ще до президентських виборів в США.

Що буде, якщо переможе Дональд Трамп

Що буде, якщо переможе Дональд Трамп

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у вересні 2019 року
Володимир Зеленський та Дональд Трамп у вересні 2019 року
Фото: Офіс президента

Експерт пояснив, що на політику Трампа у випадку перемоги на виборах впливатиме важливий фактор – понад 75% прихильників республіканців підтримує Україну у війні з Росією. В тому числі, і серед виборців Трампа таких дуже багато.

Також на нашому боці більшість республіканського політичного та бізнесового бомонду. Ще важливим фаткором буде ситуація на фронті, справи у Росії, станом на початок 2025 року. Тому варіанти політики адміністрації Трампа можуть бути різними. Більше ніж півтора року до вступу на посаду нового президента це значний час.

Водночас, Ярослав Макітра зауважив, що головним опонентом США вважає Китай. І тут позиції сходяться і в Байдена і в Трампа, адже це консенсус американських еліт.

Яка тут може бути роль України – не просте питання. Чи візьме верх бажання втягувати Кремль у свою орбіту впливу чи продовження військового опору? Тут важливий не лише китайський фактор, а внутрішні питання США – зокрема, інфляція, рівень безробіття. Наскільки буде зосередження на внутрішніх питаннях, – пояснив експерт.

Водночас, він зауважив, що станом на зараз співпраця з Пентагоном є надважливою для України. А позиція Вашингтона загалом є маркером для поведінки багатьох держав-союзників. Тому зміна вектора з-за океану може видозмінити підтримки України. Будь-яке військове чи політичне послаблення відіб’ється на спроможності вести опір росіянам.

До чого готуватися Україні вже найближчим часом через вибори в США

До чого готуватися Україні вже найближчим часом через вибори в США

Експерт зазначив, що українцям варто бути готовими до відповідей на непрості питання, які можуть ставити ті чи інші учасники перегонів. Реагувати на це Ярослав Макітра радить наступним чином:

  • Продовжувати співпрацювати і з демократами і з республіканцями.
  • Максимально ефективно використовувати американську військову допомогу і інформаційно "підсвічувати" її успіхи.
  • Наскільки це можливо прагнути, то зменшення залежності від інших держав у постачанні зброї, допомоги. Або хоча би диверсифікувати ризики. Залучати якомога більшу кількість держав, компаній.
  • Враховувати позицію чинної Адміністрації, від якої залежить теперішня допомога але дякувати, насамперед, американському народові.

Він додав, що Україна не має стати інструментом в руках окремих політиків у внутрішньоамериканській політичній боротьбі, як це бувало раніше.

Ярослав Макітра переконаний, це і набагато більше добре розуміють відповідальні за цей напрямок українські дипломати, політики та чиновники. І нам під силу втримати підтримку Вашингтона, як до перемоги над росіянами, так і після.

Раніше ми писали про те, що США розглядають чотири "дикі" сценарії війни в Україні. Також ми розповідали, скільки президентів США побувало в Україні за всю історію.

Pro Ukraine в Telegram Pro Гроші в Instagram

Стрічка новин

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.