Новини Війна Персони Культура Туризм Події Суспільство Спорт

Чому у Буданова погано згинається рука – розвідник розповів про всі свої поранення

Розповідаємо, у яких операціях брав участь Кирило Буданов під час повномасштабної війни

Фото: ГУР МО України/Telegram. Колаж: Pro Ukraine.

Кирило Буданов отримав поранення в руку

Фото: ГУР МО України/Telegram. Колаж: Pro Ukraine.

До того, як стати начальником Головного управління розвідки Міноборони України, Кирило Буданов очолював різні посади. У ГУР розвідник почав служити після закінчення у 2007 році Одеського інституту Сухопутних військ. З весни 2014 року Буданов брав участь у бойових діях на сході країни, де отримав кілька поранень.

Про те, які поранення пережив Кирило Буданов, йдеться в матеріалі NV.

Зазначається, що у 2016 році група Буданова здійснила важливу операцію на півночі окупованого Криму. Потім нинішній очільник ГУР часто брав участь в операціях на лінії зіткнення на сході країни.

На лінії зіткнення на Донбасі Буданова тричі поранили. За словами розвідника, перше поранення було легким, а друге – важким. Тоді після вибуху протипіхотної міни один з уламків потрапив йому під серце.

"Його не можна вийняти з тіла, небезпечно. У мене була пробита спина, шия. Виходив через лінію фронту своїм ходом, на адреналіні, десь 5 кілометрів, а потім упав знесилений. Поранення важке, але у принципі жити можна", – поділився Буданов.

Третє поранення очільник ГУР отримав через постріл у праву руку – куля вибила ліктьовий суглоб. Після цього випадку кінцівка Буданова погано згинається.

За яких обставин розвідник зазнав поранень, він не каже. Водночас журналісти зауважили, що, вочевидь, завдання були серйозні, адже:

  • у 2016 році Буданов отримав звання майора;
  • у 2018 році – підполковника;
  • у 2020 році – полковника.

Під час отримання звання полковника Буданов уже був:

  • офіцером з особливих доручень;
  • заступником голови департаменту оперативної роботи;
  • заступником директора департаменту Служби зовнішньої розвідки.

Також відомо, що начальник ГУР досі бере участь у військових операціях. Зокрема Буданов був присутнім під час звільнення селища Руська Лозова на Харківщині. Так, головний розвідник країни, який є важливою ціллю для ворога, перебував за кілька сотень метрів від позицій росіян.

Буданов, коментуючи звільнення Руської Лозової, сказав, що його участь в цьому – нормальне явище, й він просто "приїхав до свого підрозділу". За словами розвідника, це типова практика для військових керівників НАТО і немає жодних кордонів, навіть коли мовиться про такі ризикові кроки. За словами Буданова, усі кордони – лише у голові.

Як Буданов потрапив у команду Зеленського

Раніше проєкт Pro Ukraine розповідав, що теперішній очільник ГУР Кирило Буданов потрапив у команду президента України Володимира Зеленського ще до повномасштабного вторгнення Росії — у серпні 2020 року.

Тоді якраз розгортався скандал щодо зриву спецоперації із затримання силовиків ПВК "Вагнер", які брали участь у боях на сході України.

"Вагнерівців" повинні були доставити через Мінськ до України й затримати. Але найманців "перехопили" спецслужби Білорусі й зрештою повернули у РФ.

Українські медіа писали про те, що після доповіді українських силовиків про спецоперацію в Офісі президента, та була зірвана. Вочевидь, причиною провалу став витік інформації з Банкової.

Тодішній очільник ГУР Василь Бурба розповідав, що готував план заходів з перевірки щодо провалу затримання бойовиків. Однак це не допомогло йому уникнути звільнення. Так, за сприяння Зеленського, Буданов зайняв місце Бурби.

Про те, чим займався Кирило Буданов до того, як очолити Головне управління розвідки МО України, читайте в матеріалі Pro Ukraine. Також ми розповідали, чим займається дружина Кирила Буданова.

Pro Ukraine в Telegram Pro Гроші в Instagram

Стрічка новин

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.