Новини Війна Персони Культура Туризм Події Суспільство Спорт

Зачаровують з першої ноти: ТОП-7 українських композиторів, яких можна послухати в YouTube

Розповідаємо про видатних українських митців, чиї мелодії знають ледь не у кожному куточку світу

Фото: Вікіпедія, Pexels, Євген Хмара/Instagram. Колаж: Pro Ukraine

Українські композитори відомі в усьому світі

Фото: Вікіпедія, Pexels, Євген Хмара/Instagram. Колаж: Pro Ukraine

Імена українських композиторів знають у всьому світі. Їхні роботи багато років захоплюють мільйонів людей та лягли в основу багатьох мистецьких творів.

Сайт Pro Ukraine пропонує підбірку видатних українських композиторів, яких можна послухати в YouTube.

Зміст
1.Мирослав Скорик
2.Віталій Філіпенко
3.Микола Дремлюга
4.Євген Хмара
5.Валентин Сильвестров
6.Микола Лисенко
7.Микола Леонтович

Мирослав Скорик

Один із найвідомійших сучасних українських композиторів. В його доробку є як академічні твори, так і естрадні пісні та саундтреки до фільмів. Однак чи не найбільш впізнаваною є його "Мелодія ля-мінор" для скрипки. У світі її навіть називають уособленням зраненої і ніжної душі України та "Мелодією України". До речі, цю мелодію переклали для багатьох різних музичних інструментів – від бандури до флейти.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну співачка Оля Полякова записала пісню "Колискова" на цю музику.

Віталій Філіпенко

Український композитор на народний артист України (1996). Віталій Філіпенко народився 2 лютого 1939 року в Києві в родині композитора Аркадія Філіпенка. Він став автором багатьох музичних творів для симфонічного оркестру, фортепіано, хору, музики до фільмів: "Срібний тренер" (1963), "Немає невідомих солдатів" (1965), "Дитина" (1967), "Карпатське золото" (1991), а також автором популярних пісень.

Микола Дремлюга

Український композитор, музикознавець та педагог. Микола Дремлюга – відомий представник академічного напрямку. Він перший в історії української музики створив концерт для бандури і симфонічного оркестру.

Вершиною творчості композитора називають симфонію "Пам'яті жертв голодомору 1932-33 років в Україні", за яку він отримав Державну премію імені Тараса Шевченка в 1998 році.

Євген Хмара

Одним із найпопулярніших українських композиторів сучасності є Євген Хмара. Він – відомий піаніст-віртуоз, автор семи студійних альбомів. Євген Хмара зачаровує потужним виконанням інструментальної музики. Його творчість впізнають не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу.

Валентин Сильвестров

Український композитор, народний артист України, лауреат Шевченківської премії та низки міжнародних премій. Відомий він і своєю проукраїнською позицією. Ще у 2014 Валентин Сильвестров відмовився від пропозиції представити прем’єру своєї 8 симфонії в Москві та заявив, що така знакова мистецька подія має відбуватися в Києві, а не у ворожій державі.

Микола Лисенко

Його називають засновником української національної музики. Він досліджував народну творчість українців та займався аранжуванням народної музики для голосу та фортепіано.

Микола Лисенко створював музику на тексти Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки та інших українських письменників. Одними з найвідоміших творів композитора були опери "Наталка Полтавка", "Енеїда", "Тарас Бульба", "Утоплена" та "Різдвяна ніч", молитва "Боже великий, єдиний" та епічний твір "Запорозький марш", який згодом презентували як марш українських військових.

Микола Леонтович

Музику цього композитора знають у всьому світі, адже саме він написав мелодію "Щедрика", яка щороку лунає на Різдво у різних куточках світу. Знають її за межами України під назвою Carol of the Bells. Окрім цього, до його творчої спадщини належать хорові обробки українських обрядових, чумацьких та історичних пісень.

Раніше ми писали про те, що відомо про життя композитора Ігоря Шамо. Також ми розповідали, чим запам'яталася знаменита Квітка Цісик.

Pro Ukraine в Telegram Pro Гроші в Instagram

Стрічка новин

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.